niedziela, 10 maja 2015

"(...) tam, na końcu tęczy, czeka mnie spełnienie marzeń."Autor: Cecilia Ahern
Tytuł: Love, Rosie
Rosie, jako nastolatka, zawsze myślała, że dorosłe życie jest łatwe. Okazuje się jednak inaczej. Dziewczyna już w liceum musi rozstać się ze swoim najlepszym i jedynym przyjacielem, Alex'em, który wyjeżdża z rodzicami. W tej chwili świat Rosie staje się zupełnie inny.
Kiedy zawodzi przyjaciel, który nie może przyjechać na bal, wybiera się ostatnią opcję ratunku. Po co marnować bal przez przyjaciela? Lepiej pokazać mu, że się dobrze bawi bez niego. Należy jednak pamiętać, żeby nie bawić się za dobrze...
Nastoletnia dziewczyna kończy szkołę... w ciąży! Jej plany i marzenia leżą w gruzach, musi zrezygnować z wymarzonych studiów i nie odzywa się do najlepszego przyjaciela..
Zaczyna rozumieć, jakie życie jest trudne. Na tęczy pojawiają się ciemne kolory, a jej końca nie widać. Same bariery!
Alex również nie ma łatwo. Jego życie jest równie ciężkie, co przyjaciółki. Nieodwzajemnione uczucia, powierniczka oddalona o tysiące kilometrów i.. rozterki "miłosne" dają chłopakowi w kość.
Za przyjaciółmi przez ok. 45 lat ciągnie się jedna sprawa, której nie potrafią rozwiązać.
Jaka to sprawa? Co jeszcze stanie na przeszkodzie w życiu Rosie i Alex'a? Tego wszystkiego i duużo, duużo więcej możecie dowiedzieć się czytając książkę, która jest naprawdę świetna! Wzrusza i rozbawia do łez. Kiedy ją czytałam na początku, na każdym momencie płakałam!
Autorka naprawdę dobrze wplotła kilka wątków pobocznych do jednego, głównego. Bohaterowie mają niesamowicie rozbawiające dialogi i sytuacje! Książkę czyta się BARDZO szybko, z łatwością i przede wszystkim z PRZYJEMNOŚCIĄ!
Polecam tą książkę każdemu! Nie lubisz romansideł? To nie jest typowe romansidło! Wszystko w tej książce jest nieprzewidywalne, a ciągłe nowe problemy bohaterów sprawiają, że chce się płakać i śmiać zarazem z ich "marnego" losu!
Ocena: 10/10! Zdecydowanie!
UWAGA! Zapewne wiecie, że jest ekranizacja tej książki, ale po prostu TRZEBA przeczytać tą książkę! Jest naprawdę genialna!

Do napisania!
Ania ♥

Przepraszam, że jeszcze nie dodałam rozdziału, postaram się to zrobić jak najszybciej! Wiecie sami jak to jest.. :/

Znajdziecie mnie tutaj ------>INSTAGRAM oraz FACEBOOK

5 komentarzy:

 1. Genialna, genialna książka i świetny, świetny film.
  Super recenzja, dodałabym tylko, że czytając ją można dostać zawału ;) naprawdę są takie emocje, że szok.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie znam książki ale recenzja super! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. zachęciłaś mnie na pewno przeczytam ! ;3

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna recenzja! Uwielbiam tą książkę!

  OdpowiedzUsuń
 5. Film jak i książka-Rewelacja!!

  https://czytam-ogladam-recenzuje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń